Gdzie się wybrać na turnus rehabilitacyjny nad morzem?

gdzie się wybrać na rehabilitację nad morzem
25czw.

Gdzie się wybrać na turnus rehabilitacyjny nad morzem?

Rehabilitacja nad morzem jest częstym wyborem Polaków szukających idealnego miejsca na zdrowy wypoczynek. Dylemat pojawia się, gdy musimy wybrać, do której konkretnie miejscowości nadmorskiej chcemy wyjechać na turnus rehabilitacyjny. A jest między czym wybierać. We wpisie tym przedstawimy krótko najciekawsze naszym zdaniem kurorty nadmorskie.

 

Dąbki

 

Dąbki położone są nad piaszczystym brzegiem Bałtyku oraz nieopodal pięknego jeziora Bukowo. Nie bez powodu Dąbki zdobyły status uzdrowiska. Powietrze tutaj jest czyste i bogate w jód morski, a mikroklimat wyróżnia się dużym nasłonecznieniem. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą uprawiać tutaj liczne sporty wodne, z kolei bliskość bogatego w zabytki miasta Darłowa to okazja do wybrania się na ciekawą wycieczkę. Leczenie nad morzem w Dąbkach jest szczególnie skuteczne w przypadku chorób górnych dróg oddechowych i astmy oskrzelowej.

 

Jastarnia

 

leczenie w Jastarni

 

Jastarnia to nadmorska miejscowość pełna atrakcji na każdą porę roku i na każdą pogodę. Znajdująca się w samym centrum Półwyspu Helskiego Jastarnia wita swych gości pięknymi plażami, czystym powietrzem nasyconym zdrowotnym jodem i sprzyjającym rehabilitacji i wypoczynkowi klimatem morskim. Miejscowość upstrzona jest zabytkami i atrakcjami – turyści mogą odwiedzić liczącą niemal 150 lat Chatkę Rybacką, miejscowy skansen i muzeum. Chętni poznać miejscowe sekrety mogą wybrać się na pieszą wycieczkę szlakiem turystycznym, na rowerze ścieżką rowerowo-przyrodniczą lub też wybrać się na rejs jachtem po Zatoce Gdańskiej. W Jastarni znajdują się liczne restauracje, korty tenisowe i baseny, które nie pozwolą się nam nudzić nawet przy niesprzyjającej pogodzie.

 

 

Krynica Morska

 

Krynica Morska to najbardziej popularny kurort nadmorski położony na Mierzei Wiślanej. Znajdziemy tu szerokie, wielokilometrowe plaże i łagodnie obniżające się morskie dno. Szczęśliwcy mogą wśród złocistych piasków znaleźć wyrzucone przez morze kawałki bursztynu. Miejscowość otoczona jest malowniczymi lasami, do których możemy wybrać się na spokojny spacer. Jeśli nie obawiamy się odrobiny wysiłku, warto wybrać się na największą stałą wydmę w Europie – tzw. Wielbłądzi Garb. Nie wiesz, na którą miejscowość się zdecydować? Krynica Morska to jedne z miejsc prawdziwie godnych polecenia.

 

Łeba

 

Jeden z najpopularniejszych celów organizacji turnusów rehabilitacyjnych nad morzem. Łeba to nadmorska miejscowość wypoczynkowa o specyficznym klimacie idealnym do regeneracji i relaksu. Znajdziemy tu szerokie piaszczyste plaże, a w pobliskim Słowińskim Parku Narodowym możemy podziwiać niepowtarzalne ruchome wydmy. Łeba leży pomiędzy trzema zbiornikami wodnymi: Bałtykiem, jeziorem Sarbsko i jeziorem Łebsko. Turyści docenią liczne miejscowe atrakcje, np. park dinozaurów, stadninę koni, wystawę motyli i park linowy. Kto powinien wybrać się do Łeby na kurację nad morzem? Każdy, kto doceni złoty środek między miejskimi atrakcjami a ciszą i spokojem wszechobecnej natury.

 

Czytaj także: SANATORIUM W KOŁOBRZEGU – DOBRE MIEJSCE NA TURNUS REHABILITACYJNY?

Mielno

 

rehabilitacja w mielnie

 

Mielno to wymarzone miejsce na wypoczynek nad Bałtykiem. Piękne i czyste piaszczyste plaże, zdrowy klimat bogaty w aerozol i jod oraz niezapomniana atmosfera to tylko niektóre z zalet Mielna. Miejscowość jest położona na mierzei między morzem a jeziorem Jamnem, a w okolicy znajdują się lasy i dzikie wydmy. Mielno jest kurortem nadmorskim na każdą pogodę - znajduje się tu hala sportowa i kryte baseny. To również liczne zabytki, molo spacerowe i słynny Kanał Jamneński łączący Bałtyk z jeziorem Jamno. Marzy Ci się kuracja nad morzem w tętniącym życiem kurorcie nadmorskim? W takim przypadku Mielno jest oczywistym wyborem.

 

 

Sarbinowo

 

Prawdziwa oaza ciszy i spokoju, idealna miejscowość na rehabilitację nad morzem dla osób nieprzepadających za zgiełkiem panującym w większych kurortach, którymi zresztą jest otoczona. Dzięki temu nie zawiodą się również osoby poszukujące rozrywek, atrakcji i obiektów turystycznych. Sarbinowo oferuje wypoczynek na łonie natury: wśród zieleni i drzew oraz na piaszczystej plaży. Co ciekawe, w Sarbinowie panuje największe stężenie zdrowotnego jodu w powietrzu na całym polskim Wybrzeżu, przez co często jest wybierane na cel podróży przez osoby spragnione zdrowego wypoczynku.

 

Ustka

 

Ustka jest najstarszym miastem uzdrowiskowym w województwie pomorskim, dokąd już od ponad 150 lat Polacy wybierają się na nadmorskie turnusy rehabilitacyjne. Warunki panujące w Ustce są niezwykle korzystne dla zdrowia: duża wilgotność powietrza w połączeniu z nasileniem wiatrów, dużym nasłonecznieniem i występowaniem aerozolu (zdrowotnej mgły morskiej) to zaskakująco zdrowa kombinacja.

 

Oprócz sprzyjającego nadmorskiej kuracji klimatu Ustka ma wiele do zaoferowania: możliwość odpoczynku, spokój niedalekiego lasu i uspokajający szum morza. Do tego liczne zabiegi rehabilitacyjne, zabytki oraz wydarzenia i imprezy kulturalne. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wróćmy jednak do kwestii kuracji nad morzem. Lekarze zalecają wyjazdy rehabilitacyjne do Ustki osobom cierpiącym na choroby układu krążenia, układu oddechowego, układu ruchu oraz choroby reumatyczne i wydzielania wewnętrznego oraz przemiany materii.

 

 

Gdzie się wybrać na rehabilitację nad morzem

 

Po lekturze tego siłą rzeczy skróconego zestawienia mamy do wyboru wiele różnorodnych kurortów nadmorskich. Jedne wyróżniają się możliwością spokojnego wypoczęcia na łonie natury, inne to popularne miejscowości pełne miejskich atrakcji, a jeszcze inne łączą w sobie zalety obydwu opcji. Gdzie jeszcze warto wybrać się na wyjazd rehabilitacyjny nad morzem? Tego dowiecie się z naszych katalogów turnusów rehabilitacyjnych na rok 2019. Jeżeli chcielibyście też dowiedzieć się czegoś więcej o miejscowościach górskich, które warto odwiedzić, to przeczytajcie artykuł o rehabilitacji w górach.

Może Cię też zainteresować, jak zdobyć dofinansowanie z PFRON na turnusy rehabilitacyjne oraz z innych źródeł na wczasy zdrowotne.