Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci niepełnosprawnych

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci niepełnosprawnych
21wt.

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci niepełnosprawnych

Krajowe Centrum Organizacji Turnusów Rehabilitacyjnych w Katowicach przygotowało specjalną ofertę leczenia i rekreacji dla dzieci w sanatoriach i ośrodkach rehabilitacyjno-wypoczynkowych. Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci niepełnosprawnych są aktualnie organizowane w trzech ośrodkach nad morzem: w Dźwirzynie, Łebie i w Ustroniu Morskim.

 

Turnusy trwają 2 tygodnie – w tym czasie odbywają się zabiegi rehabilitacyjne dostosowane do potrzeb dziecka według ustalanego indywidualnego planu terapii. Program turnusu jest urozmaicony ciekawymi zajęciami kulturalno-oświatowymi oraz integracyjnymi. Zapraszamy do zapoznania się z wizytówkami placówek rehabilitacyjnych.

 


Ośrodek OPZ "GÓRNIK" w Łebie

Turnusy nad morzem

Ośrodek OPZ "GÓRNIK" w Łebie

To sanatorium dla dzieci nad morzem ukryte jest w zacisznym, pięknym lesie z dala od miejskiego zgiełku. Dzieci i ich opiekunowie zamieszkują w komfortowych, świeżo remontowanych domkach w pokojach 2 i 3-osobowych. Ośrodek ten nie jest jednak odizolowany – do plaży jest stąd raptem 150 metrów.

 

Miejscowość: Łeba
Sprawdź na mapie!

 

Cena od 1330

Dowiedz się więcej!


INTERFERIE OSW "CECHSZTYN"

INTERFERIE OSW "CECHSZTYN"

Centrum rehabilitacji "Cechsztyn" położone jest w samym sercu tętniącego życiem nadmorskiego kurortu. To dobry wybór dla osób lubiących mieć wszędzie blisko. Szczególną popularnością, zwłaszcza wśród dzieci, cieszy się znajdująca nieopodal plaża, aquapark, a w okresie letnim i odkryty basen.

 

Miejscowość: Ustronie Morskie

Sprawdź na mapie!

Cena od 1775

Dowiedz się więcej!


OW-L WSP "OPOLE"

OW-L WSP "OPOLE"

Ostatni z ośrodków na tej liście, OW-l WSP "Opole" znajduje się w pięknej nadbałtyckiej miejscowości Dźwirzyno. Panuje tutaj zdrowotny morski klimat bogaty w jod, który sprzyja rehabilitacji nad morzem.  Plaża jest stąd oddalona o ok. 250 m, w pobliżu znajduje się też jezioro Resko.

 

Miejscowość: Dźwirzyno
Sprawdź na mapie!

 

Cena od 1150

Dowiedz się więcej!


Warunki ubiegania się o dofinansowanie z PFRON

 

Zdajemy sobie sprawę, że dla rodziny i opiekunów niepełnosprawnych dzieci wyjazd pociechy na turnus rehabilitacyjny może być sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Na szczęście dla rodzin znajdujących się w trudniejszej sytuacji finansowej przewidziano możliwość zdobycia częściowego finansowania kosztów wyjazdu dla dziecka i dla opiekuna ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Każdy z zaprezentowanych wyżej ośrodków kwalifikuje się do zdobycia wsparcia finansowego.

 

Poniżej przedstawiamy najważniejsze wymagania:

 

Opiekun dziecka również może starać się o dofinansowanie swego pobytu.
W tym celu musi jednak zostać spełnionych kilka warunków:

  • lekarz, który wypisał wniosek, musi w nim wskazać na konieczność pobytu opiekuna na turnusie
  • opiekun nie może należeć do kadry na danym turnusie
  • sam nie może być osobą niepełnosprawną wymagającą opieki
  • opiekun musi być pełnoletni lub, jeśli jest wspólnie zamieszkującym członkiem rodziny osoby niepełnosprawnej, mieć ukończone 16 lat

 

Przejrzyj naszą aktualną ofertę turnusów rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych dzieci

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo w osobnych artykułach: