Sanatorium w Połczynie-Zdroju – relaks i rehabilitacja

Sanatorium Połczyn Zdrój
24pon.

Sanatorium w Połczynie-Zdroju – relaks i rehabilitacja

Nie tylko nadmorskie i górskie miejscowości wybierane są na turnusy rehabilitacyjne. Również inne miasta, takie jak chociażby Połczyn-Zdrój cieszą się dużą popularnością wśród uczestników wczasów zdrowotnych. Co takiego jest w tym miejscu i dlaczego warto wybrać się do sanatorium w Połczynie-Zdroju?

Miasto uzdrowiskowe Połczyn-Zdrój, czyli relaks i regeneracja wśród pięknej natury

Połczyn-Zdrój to miasto uzdrowiskowe na Pomorzu Zachodnim położone nad rzeką Wogrą wśród wzgórz morenowych zwanych Szwajcarią Połczyńską. Prawie 2/3 powierzchni miasta wpisane jest do programu Natura 2000, którego celem jest ochrona przyrody. Wyjątkowa przyroda w połączeniu z łagodnym mikroklimatem i złożami naturalnych surowców sprawiają, że miasto jest idealnym miejsce dla kuracjuszy. Właściciele ośrodków dostrzegają wyjątkowość tej lokalizacji i nieustannie inwestują w rozwój swoich uzdrowisk.

 

 

Połczyn-Zdrój może się pochwalić pięknym i rozległym Parkiem Zdrojowym. Jego powierzchnia to aż 80 ha, z czego 35,6 ha to tereny zielone. To właśnie w nim znajduje się większość ośrodków. Park podzielony jest na dwie części – pierwszą urządzoną w stylu francuskim, druga w angielskim. W pierwszej części znajdują się takie obiekty jak, amfiteatr, fontanna oraz niedziałająca już pijalnia "Joasia". Druga część to przede wszystkim piękna przyroda oraz przepływająca przez Park rzeka Wogra. W Parku znajdziemy zarówno typowo polską roślinność, jak i tą egzotyczną, jak np. orzesznik gorzki.

Sanatoria w Połczynie-Zdroju

Turnusy rehabilitacyjne w Połczynie-Zdroju cieszą się popularnością nie tylko wśród polaków. Prawie 1/3 wszystkich kuracjuszy stanowią ludzie z zagranicy. Uzdrowiska w Połczynie-Zdroju mogą się pochwalić nie tylko wysokim standardem wystroju, ale także bogatą ofertą zabiegów. Zarówno miasto, jak i sanatoria mają naprawdę wiele do zaoferowania. Aby umilić czas uczestnikom turnusów rehabilitacyjnych, organizowane są ciekawe wydarzenia kulturalno-oświatowe, które dodatkowo pomagają się zrelaksować.

Surowce naturalne na terenie uzdrowiska

Tym, co niewątpliwie przyciąga kuracjuszy do konkretnych uzdrowisk, są surowce naturalne. Połczyn-Zdrój jest miejsce wyjątkowo w nie bogatym. Wśród udokumentowanych złóż surowców naturalnych znajdziemy wodę chlorkowo-sodową, wodę jodkową oraz duże pokłady borowiny. Wszystkie te bogactwa natury sprawiają, że połczyńskie sanatoria mogą oferować szereg różnorodnych zabiegów z ich wykorzystaniem.

Borowina lecznicza

Pomaga przede wszystkim w leczeniu schorzeń reumatycznych, przewlekłych stanach zapalnych ruchu, różnego rodzaju chorobach układu krążenia oraz układu nerwowego, a także chorobach kobiecych i przy problemach z układem pokarmowym.

Woda chlorkowo-sodowa

Woda ta zwana jest także solanką i charakteryzuje się wysokim stężeniem chlorku sodu – powyżej 15 g/l. Posiada także dużą ilość soli magnezowych oraz związków jodu i bromu. Solanka wykorzystywana jest w połczyńskich uzdrowiskach do kąpieli leczniczych oraz inhalacji. Inhalacje solankowe doskonale sprawdzają się w przypadku osób cierpiących na astmę, pylicę czy rozedmę. Kąpiele w wodzie chlorkowo-sodowej, których można zażyć podczas turnusu rehabilitacyjnego, wykorzystywane są przy leczeniu chorób dermatologicznych, chorób zwyrodnienia układu ruchu, czy też przy chorobach reumatycznych.

Aktualna oferta turnusów rehabilitacyjnych w Połczynie-Zdroju:

Zobacz na mapie

 

Sanatorium Irena położone jest w samym sercu Drawskiego Parku Krajobrazowego. Lokalizacja ta gwarantuje pobyt w otoczeniu pięknej przyrody z dostępem do wielu atrakcji oraz form turystyki. Niewątpliwą zaletą uzdrowiska jest baza rehabilitacyjna zlokalizowana w ośrodku, dzięki czemu wszystkie zabiegi wykonywane są na miejscu. W celu uatrakcyjnienia turnusu sanatorium organizuje liczne imprezy, wyjazdy do pobliskich miejscowości czy wyjścia do kina i na spektakle teatralne.

 

Schorzenia w leczeniu, których specjalizuje się sanatorium Irena to między innymi wady postawy, problemy z układem krążenia, otyłość, cukrzyca, choroby neurologiczne oraz różnego rodzaju schorzenia kręgosłupa.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty http://kcotr.pl/turnusy/zaklad-lecznictwa-irena-polczyn-zdroj

 

Dodatkowe atrakcje w mieście

Architektura:

  • Średniowieczna starówka wpisana do rejestru zabytków

  • Plac Wolności

  • Ulica Grunwaldzka – najbardziej rozpoznawalna ulica w Połczynie-Zdroju

  • Kościół św. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

  • Zamek na wzgórzu koło Placu Wolności

Aktywny wypoczynek:

  • liczne szlaki rowerowe np. 27 km Szlak Zwiniętych Torów

  • szlaki konne

  • szklaki piesze

  • spływ rzeką Drawą.

 

Wybierając się na wczasy zdrowotne do sanatorium w Połczynie- Zdroju możesz mieć pewność, że dobrze wybrałeś. Zarówno otoczenie, jak i wysoka jakość oraz różnorodność zabiegów oferowanych w uzdrowiskach sprawiają, że każdy znajdzie miejsce odpowiednie dla siebie. Turnus rehabilitacyjny może być okazją nie tylko do polepszenia stanu zdrowia, ale także poznania nowych miejsc i ludzi.

 

Zobacz także: