Sanatorium w Krynicy Morskiej

Turnusy rehabilitacyjne w sanatorium w Krynicy Morskiej
10pon.

Sanatorium w Krynicy Morskiej

Krynica Morska to niewielka nadmorska miejscowość położona w województwie pomorskim. Mała liczba mieszkańców sprawia, że jest to miejsce idealne dla ludzi, którzy chcą się wybrać na turnus rehabilitacyjny do sanatorium z dala od wielkomiejskiego zgiełku i gwaru. Co jeszcze sprawia, że uzdrowiska w Krynicy Morskiej są tak popularne?

Dlaczego Krynica Morska?

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wyjątkowy krajobraz. Cała powierzchnia lądowa miasta należy do Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Teren morski z kolei objęty jest obszarem specjalnej ochrony ptaków „Zalew Wiślany”. Krynica Morska to także piękne letnie kąpielisko o długości 1950 m, na którym sezon rozpoczyna się 24 czerwca i trwa do ostatniego dnia sierpnia. Plaża ta przez wielu uważana jest za jedną z piękniejszych na naszym wybrzeżu. Długie spacery wzdłuż brzegu morza mogą być doskonałym dopełnieniem zabiegów wykonywanych podczas turnusów.

 

Dzięki położeniu pomiędzy Zalewem Wiślanym a Zatoką Gdańską Krynica Morska może pochwalić się wyjątkowo korzystnym klimatem dla kuracjuszy. Jest to doskonałe miejsce przede wszystkim dla osób, które mają problemy z górnymi drogami oddechowymi, ale nie tylko. Dobre powietrze może poprawić stan zdrowia i samopoczucie w zasadzie każdego z nas. Turnusy rehabilitacyjne w Krynicy Morskiej cieszą się popularnością przez cały rok, jednak specjaliści uważają, że najlepsze miesiące na wizytę w uzdrowisku w tym właśnie mieście to okres od końca marca aż do początku października.

 

Sanatoria w Krynicy Morskiej

Uzdrowiska w Krynicy Morskiej to połączenie komfortowych warunków oraz przystępnej ceny. W bogatej ofercie zabiegów znaleźć można m.in. masaże, kinezyterapie, hydroterapię oraz fizykoterapię.

 

Aby umilić czas swoim gościom, większość ośrodków oferuje również dodatkowe atrakcje jak np. sale dyskotekowe, place zabaw dla dzieci czy miejsca dostosowane do urządzenia grilla.

Kto powinien się wybrać na turnus rehabilitacyjny do Krynicy Morskiej?

Według analiz danych meteorologicznych zbieranych przez Instytut Geografii i Przestrzennego zagospodarowania im. Stanisława Leszczyckiego Polskiej Akademii Nauk turnusy rehabilitacyjne w Krynicy Morskiej to w szczególności dobry wybór dla osób:

 

  • z problemami z układem oddechowym

  • z chorobami układu krążenia

  • z problemami z układem ruchu

  • z dolegliwościami skórnymi.

 

Panujący tutaj klimat może się również okazać pomocny przy leczeniu układu termoregulacyjnego, a także problemów z układem trawiennym.

Aktualna oferta turnusów rehabilitacyjnych w Krynicy Morskiej na rok 2019:

 

Zobacz na mapie

 

Ośrodek położy jest jedynie 150 m od plaży. Rozciągła piaszczysta plaża sprzyja długim spacerom wzdłuż morza, zachęca także do korzystania z kąpieli słonecznych. Ośrodek jest w pełni dostosowany do tego, aby gościć kuracjuszy niepełnosprawnych. Turnusami rehabilitacyjnymi w ALBATROSIE powinny się zainteresować przede wszystkim osoby z chorobą Parkinsona, cierpiące na problemy z funkcjonowanie układu krążenia, układu oddechowego oraz chorobami onkologicznymi. Wymienione choroby to jedynie niewielka część schorzeń, jakie leczone są w ośrodku.

 

Zanim jednak zdecydujesz się na rezerwację turnusu, zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi tego akurat sanatorium - http://kcotr.pl/turnusy/sanatorium-albatros-w-krynicy-morskiej

 

Zobacz na mapie

 

Sanatorium położone jest niedaleko plaży, zaledwie 300 m. Zapewnia komfortowe warunki zakwaterowania. W ofercie można znaleźć pokoje dwu oraz trzyosobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Schorzenia leczone w ośrodku to między innymi: mukowiscydoza, Alzheimer, Parkinson, zespół Predera-Williego, padaczka oraz alergie.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty - http://kcotr.pl/turnusy/sanatorium-zefir-w-krynicy-morskiej

 

Nie tylko przyroda i uzdrowiska...

Miasto ma do zaoferowania nie tylko uzdrowiska, piękną przyrodę oraz długą i szeroką piaszczystą plażę. Jest dobrze skomunikowane w związku z czym, dotarcie na miejsce nie powinno sprawiać większych problemów. Bez problemu można także zwiedzić okoliczne miejscowości.

 

Nie brakuje tu także atrakcji, często takich, których nie zobaczymy nigdzie indziej w naszym kraju. W Krynicy Morskiej można zobaczyć wysoką na 48,5 wydmę, zwaną Wielbłądzim Grzbietem, która jest najwyższa w całej Europie. Koniecznie trzeba odwiedzić także port i latarnię morską, które są wyjątkowo urokliwymi miejscami.

 

Uzdrowisko w Krynicy Morskiej to dobry wybór dla tych, którzy oprócz fachowej opieki medycznej szukają także spokoju i pięknego otoczenia. Planując wczasy zdrowotne nad morzem, warto także rozważyć sanatorium w Kołobrzegu, wyjątkowym mieście uzdrowiskowym z bogatą ofertą, cenionym w kraju i za granicą.