Wczasy rehabilitacyjne

wczasy rehabilitacyjne
08czw.

Wczasy rehabilitacyjne

Gdzie się wybrać na rehabilitację w górach

Nie każdy chciałby wybrać się na wczasy rehabilitacyjne nad morzem, sporo ludzi bardziej od nadmorskiego klimatu ceni sobie wypoczynek w pięknych polskich górach. Różnorodność pasm górskich oraz ofert ośrodków rehabilitacyjno-wypoczynkowych i sanatoriów otwiera przed nami szeroki wybór miejscowości do wybrania się na turnus rehabilitacyjny. Coś dla siebie znajdzie każdy, a żeby pomóc Wam w wyborze, przygotowaliśmy dla Was listę godnych polecenia miejsc na wyjazd rehabilitacyjny w góry.

 

Brenna

brenna wczasy zdrowotne

 

Brenna to kurort znajdujący się w samym sercu Beskidu Śląskiego, który podróżnym ma do zaoferowania wszystko to, co okoliczne większe miejscowości: liczne szlaki turystyczne i spacerowe, rozmaite atrakcje (np. Chlebowa Chata i muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej), a w zimę – ośrodki narciarskie. Czemu jeszcze warto wybrać się na kurację w górach do Brennej? Odizolowana lokalizacja Brennej z dala od zgiełku i tłoku charakterystycznych dla większych miejscowości sprawia, że można tu prawdziwie odpocząć niczym w oazie ciszy i spokoju.

 

Krynica-Zdrój

Na liście tej nie mogło zabraknąć "Perły Polskich Uzdrowisk", czyli położonej na granicy Beskidu Sądeckiego w urokliwych dolinach Kryniczanki i Palenicy Krynicy-Zdroju. Uzdrowisko swój tytuł zawdzięcza wyjątkowym wodom mineralnym oraz wielu doskonale wyposażonym ośrodkom sanatoryjnym specjalizującym się w rehabilitacji różnorodnych schorzeń. Wiele osób docenia zwłaszcza wyjątkowy klimat miejscowości, dzięki któremu na wczasach zdrowotnych można cieszyć się tu słoneczną pogodą. Krynica-Zdrój to jednak nie tylko uzdrowisko, ale również dynamicznie rozwijające się centrum turystyczno-rekreacyjne i sportowe (zarówno zimą jak i latem) oraz kulturowe.

 

Polanica-Zdrój

Polanica-Zdrój to największe, a przez wielu uznawana także za najpiękniejsze, miasto uzdrowiskowe położone w Kotlinie Kłodzkiej. Malownicze położone miasta na skraju Gór Stołowych i Bystrzyckich, łagodny podgórski mikroklimat, obfitość leczniczych wód oraz otoczenie lasami iglastymi i liściastymi sprawiają, że w miejscu tym łatwo można się zakochać. Oprócz przyrody wartość Polanicy-Zdrój buduje również ilość organizowanych tutaj imprez kulturalno-artystycznych, liczne zabytki, muzea i obiekty sakralne. Miłośnicy aktywnego wypoczynku nie będą się tu nudzić – w mieście znajduje się wiele obiektów i ośrodków sportowych, natomiast w okolicy można wybrać się na wycieczkę jedną z tras pieszych lub rowerowych.

 

Ustroń

ustroń turnusy rehabilitacyjne

 

Ustroń to popularny ośrodek uzdrowiskowo-wypoczynkowy i brama Beskidu Śląskiego. Miasto leży w dolinie Wisły pomiędzy malowniczymi masywami Równicy i Czantorii. Miasto słynie ze swych hipotermalnych wód mineralnych o właściwościach leczniczych oraz bogatej bazy noclegowo-zabiegowej. W Ustroniu nie sposób się nudzić! Możemy wybrać się na wycieczkę jednym ze szlaków turystycznych lub rowerowych, odwiedzić słynny Park Niespodzianek a zimą – poszusować na jednym z tutejszych wyciągów narciarskich. To miasto tętni życiem – odbywają się tu liczne wydarzenia i imprezy, znaleźć tu można wiele restauracji i lokali. Wczasy rehabilitacyjne w Ustroniu to dobry pomysł zarówno latem, jak i zimą.

 

Wisła

Wisła to bardziej odizolowana i spokojna od Ustronia miejscowość położona w głębi Beskidu Śląskiego, u źródeł największej polskiej rzeki. Wisła to nie tylko gwarne centrum, ale również spokojne okoliczne doliny. Krajobraz upstrzony jest lasami, górskimi łąkami i potokami. W okolicy Wisły wytyczonych jest ponad 100 km szlaków turystycznych oraz kilka tras rowerowych, dzięki którym można tu nie tylko kurować się, ale też aktywnie wypocząć na łonie natury.

 

Oprócz tego Wisła oferuje liczne obiekty i atrakcje sportowe na każdą porę roku: baseny, boiska i wyciągi narciarskie. Fani skoków narciarskich mogą kibicować polskim skoczkom podczas zmagań na tutejszych skoczniach. Osoby wolące spokojniejsze atrakcje mają między czym wybierać. W miejscowości znajdują się galerie, muzea, zabytki, wystawy i wiele innych.

 

Zakopane

leczenie w zakopanem

 

Zwane również "Zimową stolicą Polski" Zakopane położone jest w Kotlinie Zakopiańskiej między znajdującą się na północy Gubałówką (z popularną kolejką linowo-terenową) oraz Tatrami na czele z charakterystycznym Giewontem. Rozległość miasta sprawia, że możemy wybrać zarówno ośrodek rehabilitacyjny w samym centrum miasta, nieopodal tętniących życiem Krupówek, jak i jeden z obiektów znajdujących się w spokojniejszych dzielnicach.

 

Dzięki zdrowotnemu górskiemu klimatowi oraz bogatej ofercie zabiegowej Zakopane jest popularnym miejscem na leczenie w górach. Miłośnicy aktywnej turystyki mogą wybrać się na wycieczkę jednym z wielu przepięknych szlaków turystycznych. W mieście nie będą się nudzić fani sportów (zwłaszcza zimowych), życia miejskiego oraz kulturalnego. Nie sposób choćby wymienić wszystkich atrakcji Zakopanego, najlepiej wybrać się tam na wczasy rehabilitacyjne i przekonać się samemu.

 

Kuracja w polskich górach

Czy to już wszystkie godne uwagi kurorty górskie w Polsce? Oczywiście, że nie! Przygotowaliśmy katalog turnusów rehabilitacyjnych w górach na rok 2019, w którym możecie przejrzeć ofertę wielu ośrodków i sanatoriów, z którymi współpracujemy. Jedne oferują spokój i wypoczynek na łonie natury, inne pozwalają na uczestniczenie w pełnym atrakcji miejskim życiu. Co je łączy? Profesjonalna opieka medyczno-rehabilitacyjna, bogata baza zabiegowa oraz różnorodne udogodnienia urozmaicające rehabilitację.

 

Przeczytaj też o tym, jak zdobyć dofinansowanie ze środków PFRON na turnus rehabilitacyjny oraz o samych turnusach rehabilitacyjnych w górach. Oprócz tego mogą Cię zainteresować inne źródła wsparcia finansowego na wczasy zdrowotne.