Turnusy rehabilitacyjne w górach

turnusy rehabilitacyjne w górach
15sob.

Turnusy rehabilitacyjne w górach

Wraz z pożegnaniem zimy wielkimi krokami zbliża się sezon na turnusy rehabilitacyjne i wczasy zdrowotne. Z tej okazji rozpoczynamy serię wpisów na blogu, w których rzucimy nieco światła na tę formę wypoczynku. Na pierwszy ogień idą turnusy rehabilitacyjne w górach i wszystko, co powinniście o nich wiedzieć.

Słów kilka o turnusach rehabilitacyjnych

Być może część z Was jeszcze nie uczestniczyła w turnusach wypoczynkowych i zadajecie sobie w tej chwili pytanie: "Co to w ogóle jest ten turnus rehabilitacyjny?". Turnus rehabilitacyjny jest zorganizowanym rodzajem aktywnej rehabilitacji wraz z wypoczynkiem przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych.

 

Celem rehabilitacji jest poprawienie stanu zdrowotnego osób w niej uczestniczących, jak również rozwój ich umiejętności społecznych i interpersonalnych. Podczas minimum dwóch tygodni trwania turnusu uczestnicy mają okazję do poznania nowych osób, rozwijania pasji i zainteresowań. Całość wzbogacona jest o różnorodne zajęcia dodatkowe. Istnieje możliwość częściowego pokrycia kosztów wczasów zdrowotnych ze środków PFRON, jednak temat ten przedstawimy szerzej w osobnym wpisie.

 

wczasy rehabilitacyjne w górach

 

Zalety turnusów rehabilitacyjnych w górach

Zdecydowana większość Polaków dzieli się na dwie grupy z różnymi preferencjami jeśli chodzi o miejsce spędzenia wakacji: na zwolenników wypoczynku w górach i nad morzem. Dziś przedstawiamy Wam najważniejsze zalety kuracji w górach:
 

  • Piękne widoki – atrakcyjność krajobrazów górskich docenia chyba każdy, kto odpoczywał w podgórskich miejscowościach. Majestatyczne grzbiety gór, gęste lasy i krystalicznie czyste rzeki i strumienie to miła odmiana od codziennej rzeczywistości, zwłaszcza dla osób zamkniętych w pozbawionych zieleni miastach. Główna nagroda czeka na osoby wolące aktywniejszy wypoczynek. Widoki ze szczytów zapierają dech w piersi i na długo pozostają w pamięci. W wielu przypadkach wierzchołek można bez problemu zdobyć dzięki kolejce linowej;
     
  • Zdrowe powietrze – chociaż na chwilę zostaw za sobą problem smogu i odetchnij pełną piersią. Czyste, górskie powietrze pozwala odpocząć i zregenerować się naszym płucom. Szczególną rześkością można nacieszyć się po burzy (które są w górach raczej przejściowe);
     
  • Atrakcje regionalne – oprócz rozrywek oferowanych przez same miejscowości wypoczynkowe, możemy w pełni korzystać z możliwości, jakie daje nam natura. Możemy więc wybrać się na piesze, rowerowe lub autokarowe wycieczki po okolicy czy spacery Nordic Walking. Turnusy rehabilitacyjne w górach są organizowane w pobliżu (lub na terenie) parków krajobrazowych lub narodowych, dzięki czemu możemy nacieszyć się odrobiną natury nietkniętej ręką człowieka.

 

kuracja w górach

 

Gdzie wybrać się na turnus rehabilitacyjny w górach?

I to jest dobre pytanie, gdyż w naszym kraju pełno jest pięknych i malowniczych miejsc, w których w pełni możemy nacieszyć się naszymi wakacjami. Ze swej strony gorąco polecamy cały szereg ośrodków rehabilitacyjno-wypoczynkowych, hoteli, sanatoriów i uzdrowisk rozsianych na terenie większości polskich pasm górskich: od urokliwych Beskidów, przez spokojne Sudety i piękne Karkonosze, aż po majestatyczne Tatry. Przeczytaj więcej o najpopularniejszych miejscowościach górskich na rehabilitację. Coś dla siebie znajdzie więc każdy, niezależnie od tego, czy woli spokojniejszy czy też może raczej bardziej aktywny wypoczynek.
 

Dokonując wyboru warto też przyjrzeć się ofercie poszczególnych ośrodków rehabilitacyjnych i wybrać taką, która najbardziej nam się spodoba oraz, co równie istotne, taką, która specjalizuje się w leczeniu naszych schorzeń. Są jednak elementy oferty rehabilitacji w górach, które są wspólne dla wszystkich placówek. W każdej z nich mamy zagwarantowaną profesjonalną opiekę medyczną i rehabilitacyjną oraz bazę zabiegową z zapleczem rehabilitacyjnym. Co więc się różni? Przede wszystkim ilość i rodzaj proponowanych zabiegów, rodzaj, standard i wyposażenie pokojów, dostępne w ośrodku udogodnienia oraz zajęcia dodatkowe. Warto też zwrócić uwagę na znajdujące się w okolicy atrakcje, które dodatkowo wzbogacą nasz wyjazd.
 

Przygotowaliśmy dla Państwa katalogi turnusów rehabilitacyjnych na rok 2019, w którym znajdziecie Państwo wszelkie potrzebne informacje o każdym z kompleksów. W przypadku jakichkolwiek pytań lub chęci zarezerwowania turnusu zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 666-894-062 lub 698-914-038 lub też drogą mailową na adres turnusy@kcotr.pl. Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na Państwa pytania i pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie.

 

W tabeli poniżej przedstawiamy również wybrane przez nas ośrodki rehabilitacyjno-wypoczynkowe w górach:

Turnusy rehabilitacyjne w górach 2019
Lp Nazwa ośrodka Miejscowość Cena od Więcej informacji
1 DLW HOTEL*** "JAGIELLONKA" Krynica Zdrój 1440 zł http://kcotr.pl/turnusy/dwl-hotel-jagiellonka
2 HOTEL*** "ZIEMOWIT" Ustroń 1410 zł http://kcotr.pl/turnusy/hotel-ziemowit
3 ORW "HYRNY" Zakopane 1490 zł http://kcotr.pl/turnusy/orw-hyrny
4 HOTEL*** "MONTTIS" Sucha Beskidzka 1120 zł http://kcotr.pl/turnusy/hotel-monttis
5 SU "MALWA" Polanica Zdrój 1200 zł http://kcotr.pl/turnusy/su-malwa
6 HOTEL*** "ADAM&SPA" Kudowa Zdrój 1310 zł http://kcotr.pl/turnusy/hotel-adamspa
7 OL-O "ADAM" Szczyrk 1250 zł http://kcotr.pl/turnusy/ol-o-adam
8 SANATORIUM "RÓWNICA" Ustroń 1490 zł http://kcotr.pl/turnusy/sanatorium-rownica
9 SANATORIUM "KOS" Ustroń 1490 zł http://kcotr.pl/turnusy/sanatorium-kos
10 SANATORIUM "ROSOMAK" Ustroń 1490 zł http://kcotr.pl/turnusy/sanatorium-rosomak
11 SANATORIUM "NARCYZ" Ustroń 1490 zł http://kcotr.pl/turnusy/sanatorium-narcyz
12 CZIR "VILLA BARBARA" Jaworze 1625 zł http://kcotr.pl/turnusy/czir-villa-barbara
13 CZUIR "GEOVITA" Krynica Zdrój 1470 zł http://kcotr.pl/turnusy/czuir-geovita-0
14 CZIR "GEOVITA" Złockie k/Muszyny 1620 zł http://kcotr.pl/turnusy/czir-geovita-0
15 KWR "MARZENIE" Zakopane 1350 zł http://kcotr.pl/turnusy/kwr-marzenie
16 PENSJONAT "MALWA" Brenna 1350 zł http://kcotr.pl/turnusy/pensjonat-malwa
17 PENSJONAT "SOPLICOWO" Krynica Zdrój 1500 zł http://kcotr.pl/turnusy/pensjonat-soplicowo
18 ORW "BELWEDER" Duszniki Zdrój 1300 zł http://kcotr.pl/turnusy/orw-belweder

 

Przeczytajcie też, jak zdobyć dofinansowanie z PFRON na turnusy rehabilitacyjne oraz na wczasy zdrowotne z innych źródeł.