Turnus rehabilitacyjny nad morzem

turnus rehabilitacyjny nad morzem
24pon.

Turnus rehabilitacyjny nad morzem

Pora na drugi wpis o możliwościach dotyczących turnusów rehabilitacyjnych i wczasów zdrowotnych w Polsce, w którym całą uwagę poświęcimy odrębnej kwestii, jaką jest turnus rehabilitacyjny nad morzem. Skąd bierze się tak wielka popularność tej formy wypoczynku u Polaków i czym się ona różni od kuracji w górach? Zapraszamy do lektury.

Co to jest turnus rehabilitacyjny?

Osoby, które przeczytały nasz wpis o turnusach rehabilitacyjnych w górach, niech potraktują ten akapit jako odświeżenie wiadomości. Wszystkim innym dostarczy on odpowiedzi na pytanie o to, czym tak właściwie jest turnus rehabilitacyjny. Jest to forma wakacji zorganizowanych z myślą o osobach niepełnosprawnych, podczas których mogą oni odpocząć w jednym z ośrodków rehabilitacyjnych i skorzystać z dobrodziejstw ich baz zabiegowych oraz opieki doświadczonego personelu.

 

Dlaczego warto wybrać się na turnus leczniczy? Pomijając poprawę swej kondycji psychofizycznej, niewątpliwą zaletą turnusu jest możliwość nawiązania nowych znajomości oraz kształtowanie umiejętności społecznych. Każdy ośrodek oferuje różnorodne atrakcje, dzięki czemu na miejscu nie sposób się nudzić!

 

wczasy rehabilitacyjne nad morzem

 

Zalety turnusów rehabilitacyjnych nad morzem

Jeśli należysz do grupy osób, którym góry najbardziej podobają się na pocztówce, to prawdopodobnie znacznie przyjemniej będziesz wspominać rehabilitację w jednej z miejscowości nadmorskich. Co tak właściwie wyróżnia wakacje nad morzem?
 

  • Relaks i odpoczynek – pozwól sobie na odrobinę przyjemności na jednej z wielu pięknych, piaszczystych polskich plaż. Wolisz spokojne leżakowanie i opalanie się przy przyjemnej morskiej bryzie? A może chciałbyś poczuć przesypujący się między stopami ciepły piasek podczas spaceru brzegiem morza? Osoby preferujące aktywny wypoczynek docenią sporty wodne, jak na przykład surfing czy pływanie;
     
  • Zdrowe powietrze – z daleka od zatłoczonych i zadymionych miast możesz zapomnieć o głośnym ostatnimi czasy problemie, jakim jest smog i zanieczyszczenia powietrza. Odetchnij głęboko i poczuj różnicę. Czasem już sama możliwość oddychania przez dwa tygodnie zdrowszym powietrzem znacząco poprawia samopoczucie i stan zdrowia uczestnika turnusu, nie wspominając nawet o właściwych zabiegach!
     
  • Atrakcje regionalne – co takiego ma nam do zaoferowania turnus rehabilitacyjny nad morzem, czego nie doświadczymy w górach? Przede wszystkim możemy wybrać się na rejs statkiem, poczuć świeżą, morską bryzę i skosztować świeżo złowioną rybę. Możemy zwiedzić jeden z licznych obiektów nadmorskich, spośród których niektóre pamiętają czasy Krzyżaków, zamki, latarnie morskie czy mola. Pomorze jest też wielką skarbnicą wiedzy o przeszłości. Zachęcamy do odwiedzenia jednego z licznych muzeów czy skansenów. Nie zapominajmy o atrakcjach naturalnych – polskie wybrzeże jest upstrzone parkami narodowymi, rezerwatami i wieloma równie ciekawymi miejscami.

Gdzie pojechać na wczasy zdrowotne czy turnus rehabilitacyjny nad morzem?

Podobnie jak w przypadku rehabilitacji w górach, tak i tutaj stoi przed nami nie lada wybór. Jak wybrać właściwy dla siebie cel podróży? Na polskim wybrzeżu jest bardzo dużo naprawdę pięknych i ciekawych miejsc. Wodząc palcem po mapie od Świnoujścia aż po Mierzeję Wiślaną "odwiedzimy" wiele mniej lub bardziej urokliwych miejscowości nadmorskich. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy. Dla jednych najlepszy będzie tętniące życiem miasto, jeszcze inni najlepiej odnajdą się na łonie natury nieopodal jednego z parków narodowych.

 

Samo miejsce docelowe to jednak nie wszystko, a równie ważne jak atrakcyjność okolicy jest to, co ma nam do zaoferowania dany ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy. A trzeba pamiętać, że ośrodek ośrodkowi nierówny. Warto zwrócić uwagę, czy kompleks jest przystosowany do należytego przyjęcia osób z dolegającymi nam schorzeniami. Upewnij się, czy będziesz miał zapewnioną pełną opiekę medyczną i rehabilitacyjną podczas swojego pobytu, jak również dostęp do bazy zabiegowej. Pozostając przy zabiegach – nie zapomnij zapoznać się z ofertą zabiegów rehabilitacyjnych ośrodka. Sprawdź ile i jakie konkretnie zabiegi są przeprowadzane podczas wczasów zdrowotnych.

 

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę wybierając turnus zdrowotny nad morzem? Rodzaj i ilość pokoi w ośrodku oraz ich standard i wyposażenie. Czy pokoje są przystosowane do osób niepełnosprawnych? Czy ich wyposażenie odpowiada Twoim oczekiwaniom? Wreszcie warto dokładnie przyjrzeć się oferowanym udogodnieniom typu basen, biblioteczka czy spa oraz organizowanym na miejscu atrakcjom dodatkowym: wycieczkom, ogniskom, imprezom tematycznym itp.

 

kuracja nad morzem

 

Wybór jest, jak widać, niełatwy i samo przebrnięcie przez całą ofertę mniej lub bardziej godnych uwagi ośrodków może nam zająć niepotrzebnie dużo czasu. Postanowiliśmy Wam to nieco ułatwić. Prezentujemy katalogi turnusów rehabilitacyjnych na rok 2019, w których znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje o sprawdzonych ośrodkach rehabilitacyjno-wypoczynkowych cieszących się wśród naszych klientów największą popularnością. A jeśli nadal macie jakieś pytania dotyczące turnusów nad morzem, to chętnie na nie odpowiemy. Zadzwońcie do nas na numer 666-894-062 lub 698-914-038, napiszcie maila na adres turnusy@kcotr.pl lub też wypełnijcie formularz kontaktowy, a to my odezwiemy się do Ciebie.

 

W tabeli poniżej prezentujemy polecane przez nas ośrodki nad morzem:

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem 2019
Lp Nazwa ośrodka Miejscowość Cena od Więcej informacji
1 Hotel*** "ZA WYDMĄ" Jarosławiec 1490 zł http://kcotr.pl/turnusy/hotel-za-wydma
2 ORW "POSEJDON" Jastarnia 1380 zł http://kcotr.pl/turnusy/orw-posejdon
3 HOTEL*** "JAWOR" Sarbinowo 1380 zł http://kcotr.pl/turnusy/hotel-jawor
4 ORW "BURSZTYN" Władysławowo 1225 zł http://kcotr.pl/turnusy/orw-bursztyn
5 Hotel "PEKIN" Władysławowo 1390 zł http://kcotr.pl/turnusy/hotel-pekin
6 OPZ "GÓRNIK" Łeba 1330 zł http://kcotr.pl/turnusy/opz-gornik
7 INTERFERIE OSW "CECHSZTYN" Ustronie Morskie 1775 zł http://kcotr.pl/turnusy/interferie-osw-cechsztyn
8 ORW "DOZAMEL" Kołobrzeg 1150 zł http://kcotr.pl/turnusy/orw-dozamel
9 OW "FENIKS" Jastrzębia Góra 1099 zł http://kcotr.pl/turnusy/ow-feniks
10 ORW "SYRENA" Mielno 1200 zł http://kcotr.pl/turnusy/orw-syrena
11 OW-L WSP "OPOLE" Dźwirzyno 1150 zł http://kcotr.pl/turnusy/ow-l-wsp-opole
12 ORW "PIRAMIDA I ORAZ PIRAMIDA II" Darłówko 1149 zł http://kcotr.pl/turnusy/orw-piramida-i-oraz-piramida-ii
13 ORW "GRAAL" Świnoujście 1390 zł http://kcotr.pl/turnusy/orw-graal
14 DW "RZEMIEŚLNIK" Gdańsk Jelitkowo 1290 zł http://kcotr.pl/turnusy/dw-rzemieslnik
15 CZUIR "GEOVITA" Dźwirzyno 1500 zł http://kcotr.pl/turnusy/czuir-geovita
16 CZIR "GEOVITA" Dąbki 1540 zł http://kcotr.pl/turnusy/czir-geovita
17 OW "OLIWIA" Kołobrzeg 1110 zł http://kcotr.pl/turnusy/ow-oliwia
18 SANATORIUM "WODNIK" Świnoujście 1150 zł http://kcotr.pl/turnusy/sanatorium-wodnik

 

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak zdobyć dofinansowanie z PFRON na turnusy rehabilitacyjne oraz z innych źródeł na wczasy zdrowotne, to mogą Cię zainteresować wyróżnione artykuły.